SzEKIT blog

A SzEKIT blog olvasói többek között e-kereskedelmmel, online szolgáltatásokkal, mobilokra alapuló szolgáltatásokkal, illetve oktatással kapcsolatban olvashatnak híreket, de kutatásokról, üzleti lehetőségekről, elemzésekről, trendekről, és az ágazat ismertebb szereplőiről is informálódhatnak.

Az állásajánlatok szekció ingyenesen igénybevehető, hirdetéseket a következő e-mailcímre várjuk: info@szekit.hu!

Hirdetés

Facebook

Követőink

Az abszolút humán interfész: saját magunk

2010.04.19. 08:52 Varga Kálmán

Így hétfő reggel még nem tért magához a hétvégi pihenéséből a hírvilág, így csak egy érdekességgel szolgálhatok most: egy fejlesztés alatt álló, ám már működőképes rendszerben úgy használhatjuk saját kezünket billentyűzetként, hogy nem kell chipet a bőrünk alá ültetni, vagy speciális fóliával bevonni a kezünk.

Hasonló megoldást láthattunk már a 2009-es TED konferenciájának "Sixth Sense" projektjénél, ha érdekelnek Benneteket az ilyen "kiterjesztett valóság" megoldások, ITT tudjátok megnézni az erről szóló bemutató videót!

"A Skniput nevet viselő rendszer azon alapul, hogy bár ez legtöbbünknek nem tűnik fel, de valójában az ízületek és a puha szövetek meglehetősen változatos formába rendeződése miatt a kéz kisebb ütésre számos helyen teljesen eltérő hangot ad. Ezeket az akusztikai különbségeket ismeri fel és elemzi az új rendszer, mely ma még kísérleti fázisban van, de idővel a hétköznapok részévé válhat.
 
A saját testünk érintésének hangját magunk is vezetjük, ezt érzékeli a most még kissé bumfordi karszalag, melyet a könyök fölött helyeznek el. A jelek elemzés után szinte bármilyen kóddal elláthatóak, ugyanúgy kioszthatóak, mint egy billentyűzet kalibrálása esetén. A praktikusan mindig kéznél levő felület használatának határai ma még teljesen fel sem mérhetőek. Az egyszerű tetrisz játéktól a hordozható médialejátszó kézre eső vezérlésén át bonyolultabb feladatokig számos felhasználási mód elképzelhető.

Amennyiben sikerül a megoldást tökéletesíteni és jelentősen lecsökkenteni méretét, néhány éven belül a ma még alacsony költségvetésű sci-fi filmeket idéző megoldás könnyen elterjedhet és a mindennapi élet részévé válhat."


Forrás: PrimOnline

Szólj hozzá!

Címkék: tech

A bejegyzés trackback címe:

https://szekit.blog.hu/api/trackback/id/tr221933517

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása